Spalio 2-6 d.

2018.09.15

Spalio 2-6 dienomis Lietuvoje vyks tarptautinis teatrų vaikams ir jaunimui festivalis JĖGA/COOL, kurį jau penktąjį kartą organizuoja Lietuvos Asitežo asociacija. Kiekvieną kartą festivalis rengiamas vis kitame Lietuvos mieste, sudarant galimybę aukšto profesinio lygio spektaklius parodyti atokesnių šalies vietovių vaikams. Šiais metais festivalis džiugins Šiaurės Lietuvos regiono vaikus.

Regiono centre – Šiaulių mieste – ir kituose apskrities miesteliuose bus surengta netoli 30-ies pasirodymų, skirtų įvairaus amžiaus grupių vaikams ir jaunimui. Tai, kad toks festivalis labai reikalingas regionui, įrodo geranoriškas Šiaulių miesto savivaldybės ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro prisidėjimas ir pagalba organizuojant festivalį. „Tokio masto tarptautinis teatro renginys vaikams ir jaunimui Šiauliuose organizuojamas pirmą kartą. Tai didžiulis džiaugsmas, o kartu ir įsipareigojimas mūsų teatrui, tik prieš keletą metų tapusiam Lietuvos Asitežo nariu. Esu tikras, kad jaunoji publika šio įvykio labai laukia“, – sako Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas ir vienas iš festivalio organizatorių Aurimas Žvinys.

Įvairiaspalvėje festivalio programoje – penkiolika Lietuvos teatro kolektyvų ir šešios užsienio šalių trupės. Festivalio metu vaikai bus kviečiami dalyvauti įvairiose edukacinėse veiklose, vyks jaunimui ir profesionaliems aktoriams skirti seminarai, veiks jaunųjų teatro kritikų forumas.

Festivalio metu, spalio 3-4 dienomis, įvyks ir tradicinis Asitežo Šiaurės Baltijos tinklo narių susitikimas, kuriame Islandijos, Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos šalių atstovai pasidalins patirtimi ir idėjomis.

Lietuvos Asitežo prezidentė Violeta Podolskaitė įsitikinusi, kad aštuoniolika metų Lietuvoje gyvuojančio Asitežo veikla tampa vis labiau matoma ir žinoma: „Rengdami jau V-ąjį tarptautinį festivalį jaučiamės „išaugę iš vaikiškų marškinėlių“, nuolat tobuliname festivalio formatą ir sulaukiame vis didesnio tarptautinio dėmesio. Pagaliau galiu drąsiai pasakyti, kad jaučiamės pilnaverčiais tarptautinės Asitežo asociacijos nariais“.

Simboliška, kad V tarptautinis festivalis JĖGA/COOL, reikšmingai prisidedantis prie Asitežo misijos įgyvendinimo, yra skiriamas ypatingai svarbiai progai – atkurtos Lietuvos 100-mečiui.