Festivalio „JĖGA/COOL!“ edukacinė programa

2018.09.16

Lauris Gundaras (Latvija)
JAUNŲJŲ TEATRO KRITIKŲ FORUMAS
Spalio 1–5 d.Valstybinio Šiaulių dramos teatro foje 2-ame aukšte, adresu Tilžės g. 155

Festivalio metu latvių dramaturgas, režisierius ir pedagogas Lauris Gundars ves jaunųjų teatro kritikų forumą. Scenos menais besidomintys vyresnių klasių moksleiviai kartu su juo nagrinės pagrindinių teatro komponentų veikimą. Jie analizuos spektaklyje veikiančius personažus, jų tarpusavio santykius, įtaką dramaturgijos vystymuisi bei lygins skirtingas režisūrines gaires. Jaunieji kritikai turės progos dalyvauti įvairaus žanro, vaikams ir jaunimui skirtuose spektakliuose, po kurių, kartu su profesionaliais menininkais, kvies žiūrovus į atviras diskusijas.

Latvian director and dramaturg Lauris Gundars will lead young theater critics forum and together with them invite audience for open discussions.

 

Raphael Rodan (Izraelis/Nyderlandai)
UNIVERSALIOS ASMENINĖS ISTORIJOS
Spalio 3 d., 13 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažojoje salėje, adresu Tilžės g. 155

Kūrybinis seminaras, skirtas profesionaliems aktoriams, supažindins su viena seniausių, šiandien iš naujo atgimstančių performatyvaus meno formų – storytellingu. Seminaro dalyviai bandys pažadinti sąmonę, kurioje ieškos prisiminimų iš savo gyvenimo. Vėliau juos pins į pasakojamą istoriją ir atrakins giliai užslėptas temas. Aktoriai mokysis panaudoti biografinę medžiagą naujo kūrinio sukūrimui, ieškos būdų kaip atskleisti universalią jos vertę. Tuo pačiu bus eksperimentuojama su vadinamos ketvirtos sienos atsisakymu, nauju buvimo scenoje principu, kuomet vyksta tiesioginė komunikacija su žiūrovais ir aktorius išdrįsta būti pažeidžiamu.

Universal personal stories is creative seminar for professional actors. They will learn some of the basics of storytelling as a performance art form.

 

Marta Nowicka (Lenkija)
ŠEIMOS RYŠIAI PRIEŠ VERGOVĘ ŠEIMAI: PRINCO HAMLETO ATVEJIS
Spalio 4-5 d., 12 val. Vaikų ir jaunimo teatro studijoje „Kompanija šauni“, adresu Aušros al. 52. Trukmė – 3 val.

Sakoma, kad pagal tai, kaip jaunoji karta interpretuoja William Shakespeare’o “Hamletą”, galima spręsti apie pačią kartą. 9 – 12 kl. moksleiviai yra kviečiami į Gdansko Šekspyro teatro edukatorės Martos Nowickos kūrybines dirbtuves. Ar Hamletas išprotėjęs? Kada jo širdyje gimsta troškimas keršyti už tėvo mirtį? Ar šeimos nariai myli vienas kitą? Ar apskritai, kas nors, ką nors myli? O kaip jūs pasielgtumėte Hamleto vietoje? Tokius ir panašius klausimus Marta užduos dirbtuvių dalyviams. Pagrindinė užsiėmimų tema – Hamleto ir jo šeimos ryšiai. Nors tai nėra paprasta šeima, bet esminiai jausmai, lydintis jos narių santykius, yra artimi mums visiems.

The main focus of the workshops will be a question of family relationships between young prince Hamlet and his family. We can all agree, that it is an unusual family, but basic emotions that also rule their relationships, are common to all of us.