Naujienos iš VII Dalios Tamulevičiūtės vardo festivalio

2016.10.27

Varėnoje simbolines duris užvėrė visą mėnesį trukęs jau septintasis iškilios teatro asmenybės, iš Senosios Varėnos kilusios režisierės Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis.

Šiųmečiame festivalyje buvo parodyta devyniolika ir suaugusiems, ir mažiesiems žiūrovams skirtų įvairių Lietuvos teatrų spektaklių. Juos vertino garbinga komisija: D. Tamulevičiūtės draugė, bendražygė, kraštietė docentė, teatro pedagogė, režisierė Elena Savukynaitė, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Svirskienė, pedagogės Joana Grigaitienė ir Gailutė Giedraitienė, scenaristas, režisierius, Dalios Tamulevičiūtės giminės atstovas Eugenijus Guntulionis ir komisijai vadovavęs dramos teatro režisierius, aktorius Algimantas Pociūnas. Jie atrinko, kas bus įvertinti festivalio nominacijomis.

Vienas pirmųjų Lietuvos ASITEŽO narių, jau 18 metų gyvuojantis teatras „Teatriukas“ buvo įvertintas vienintelėje teatro jaunajai publikai kategorijoje „Geriausias spektaklis vaikams“ už spektaklį „Žalia gyva“. Pagal smagų vaikišką žaidimą spektaklį apie Vilnių, apimantį laikotarpį nuo Gedimino laikų iki šių dienų, praėjusiais metais sukūrė režisierė Agnė Sunklodaitė. „Spektaklis yra apie atmintį, kuri mumyse gyva ir žaliuojanti. Galvodami apie temą spektakliui, mąstėme apie tai, kas skauda, gyva, apie vaikystės prisiminimus. Tokiu būdu gimė mintis statyti spektaklį apie Vilnių. Atmintis apie Vilnių mums, kaip ir kiekvienam lietuviui, labai svarbi“, – sako režisierė.

Nuoširdžiai sveikiname „Teatriuką“ su įspūdingu laimėjimu! Kiti ASITEŽO nariai – Vilniaus teatras „Lelė“, Klaipėdos dramos teatras, Cezario trupė taip pat pelnė apdovanojimus, tiesa, už spektaklius suaugusiųjų kategorijoje. Visą informaciją rasite oficialioje Varėnos rajono savivaldybės svetainėje www.varena.lt

Dar kartą sveikiname visus dalyvius ir laureatus!

zalia-gyva-2 tamuleviciutes-festivalio-uzdarymas-prizas-teatriukui arkliukas