TEATRAS KELIAUJA PAS VAIKUS

2011.12.15

Projekto „Teatras keliauja pas vaikus“ gairės

Lietuvos ASITEŽAS pristato projektą „Teatras keliauja pas vaikus“. Projekto idėja natūraliai išplaukė iš susidariusios Lietuvoje situacijos. Per ilgus darbo metus pastebėjome, kad daugelis Lietuvos vaikų ir jaunimo, o ypatingai tie kurie gyvena atokesniuose Vilniaus mikrorajonuose, vietovėse šalia Vilniaus iš viso nepažįsta teatro pasaulio, niekada nėra buvę teatre ir nematę nei vieno spektaklio. Skaudžiausia, kad jie neturi nei finansinių, nei fizinių galimybių atvykti į teatrą. Mes nusprendėme bent iš dalies pamėginti spręsti šią problemą. 

„Teatras keliauja pas vaikus“ – tai ne tik projekto pavadinimas, bet ir pagrindinė mintis, jog teatras nelaukdamas kada ateis žiūrovai, gali pats atvykti ten, kur vaikai ir jaunimas jų laukia. ASITEŽO nariai su savo profesionaliais, mobiliais spektakliais pasieks kiekvieną vaiką ir jaunuolį ne tik jo gyvenamoje vietoje, bet ir netradicinėse teatrui erdvėse: ligoninėse, bibliotekose ir pan. Šitokia spektaklių sklaidos būtinybė ne kartą pasitvirtino tarptautinių ir nacionalinių ASITEŽO festivalių metu. Vaikų gausa, jų susidomėjimas ir dėkingumas įrodė, kad turime vaikų laukti ne tik teatre, bet stengtis nuvykti pas juos ten, kur jie gyvena. Valstybės finansavimo ir mūsų nuoširdaus darbo pastangomis turime siekti, kad tie vaikai galėtų pamatyti spektaklį nemokamai. Šitaip pirmą kartą pakviesdami juos į teatro pasaulį, mes padėsime gerą pamatą būsimiems susitikimams, o ir dar daugiau – pamatus būsimos kultūringos, teatru besidominčios ir teatrą mylinčios bei suprantančios asmenybės augimui.

ASITEŽO nariams, jau sutikusiems dalyvauti projekte yra puiki galimybė pasitikrinti erdves ir vietas, kuriose kita kartą galės pasirodyti III tarptautinio ASITEŽO festivalio metu. Jie taip pat tampa realiais programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalyviais.

Projektas „Teatras keliauja pas vaikus“ prasidėjo 2008 spalio mėnesį, kuomet buvo suvaidinti 26 profesionalūs spektakliai darželiuose, mokyklose, ligoninėje, vaikų namuose.

Pabaigai pristatome ASITEŽO šūkį, kuris atspindi ne tik mūsų poziciją kitų metų svarbiausios kultūrinės programos kontekste, bet apskritai ASITEŽO asociacijos ir visų jos projektų idėją. 

Galingos teatro jėgos pagalba kurkime meilės, dėmesio ir pagarbos rūmus Jaunajam Žiūrovui. Tesijaučia jis saugus, auga ir skleidžia kūrybingos, harmoningos asmenybės žiedus.

Darykime tai kartu – kiekvienam vaikui ir jaunuoliui į metus padovanokime bent po vieną profesionalų spektaklį!