Teatras keliauja pas vaikus Žemaitijoje

2022.04.12

Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, veikianti Lietuvoje nuo 2001 metų ir šiuo metu vienijanti 33 narius – scenos meno organizacijas, kuriančias vaikams ir jaunimui, šiandien pradeda įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Teatras keliauja pas vaikus“. Projektą, kuris vyksta nuo 2008 metų, inicijavo ilgametė ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė, siekdama, kad kiekvienas Lietuvos vaikas, nepriklausomai nuo to, kur jis gyvena, turėtų galimybę patirti teatrą. „Jei jaunieji žiūrovai negali nuvažiuoti į didžiuosius miestus susitikti su teatru, tai teatras gali atkeliauti iki jų“ – įsitikinusi projekto vadovė Violeta Podolskaitė.

Šiais metais projekto spektakliai aplankys vaikus ir jaunimą devyniose Žemaitijos regiono vietovėse: Kelmėje, Rietave, Tytuvėnuose, Kuršėnuose, Skuode, Telšiuose, Akmenėje, Rėkyvoje ir Naisiuose. Projektas, startuojantis balandžio 12 d., tęsis daugiau nei du mėnesius iki pat birželio 21 d. Jo metu penkiolika ASITEŽO narių parodys įvairių scenos meno formų spektaklius, nuo dramos ir lėlių teatro iki šokio ir cirko pasirodymų įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui nuo 0 iki 18 metų. Projekte dalyvauja aštuoni teatrai iš Vilniaus: Vaivorykštės teatras, teatras Atviras ratas, Keistuolių teatras, šokio teatras „Dansema“, Paršiuko Ikaro lėlių teatras, Stalo teatras, „Labaiteatras“, „No Shoes“ teatras. Kauną atstovauja Kauno valstybinis lėlių teatras ir Baltijos cirkas, Alytų – Alytaus miesto teatras ir Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“, Klaipėdą – Klounų teatro studija „Dulidu“. Iš pačios Žemaitijos spektaklius rodys  Kelmės mažasis teatras ir  Naisių vasaros teatras. Projekto koordinatoriai Dalia Storyk ir Kelmės mažojo teatro vadovas Algimantas Armonas žada, kad žiūrovų gausa – garantuota, nes jaunieji žiūrovai išsiilgę teatro, spektaklių, gyvo bendravimo su menininkais. Projekto metu seminarą „Dokumentinis teatras ir jo kūrimas“ jaunimui nuo 14 metų  praves ASITEŽO Valdybos narys, „No shoes“ teatro vadovas ir  aktorius Raimondas Klezys.

Šių metų projekte yra ir naujovė – bendradarbiavimas su Scenos meno kritikų asociacija, siekiantis didesnio teatro vaikams ir jaunimui matomumo visuomenėje. Suplanuota, kad šiai asociacijai priklausantys kritikai važiuos į Žemaitijos regiono vietas, kuriose bus rodomi projekto spektakliai ir rašys stebėtų spektaklių recenzijas, kurios vėliau bus publikuojamos projekto parterių socialiniuose tinkluose bei visuomeninėje žiniasklaidoje.

Programa