Teatras keliauja pas vaikus Aukštaitijoje

2023.10.30

Rugsėjo 1 d. prasidėjo vienas svarbiausių, kasmet nuo 2008 metų vykdomų Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS renginių – du mėnesius trunkantis asociacijos narių gastrolių turas Aukštaitijos regione. 18 renginių 18-oje skirtingų vietų, kurias teatras vaikams pasiekia itin retai. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Teatras keliauja pas vaikus“ kasmet atkakliai mažina regionų vaikų ir jaunimo kultūrinę atskirtį.

Šiemet 18 asociacijos narių – scenos meno organizacijos iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus ir Kelmės savo spektaklius rodo Molėtų, Kupiškio, Švenčionių, Utenos, Zarasų, Ignalinos, Rokiškio, Anykščių ir Pasvalio rajonuose. Žiūrovus spektakliai pasiekia kultūros centruose, ugdymo įstaigose ir dvaruose. Aukštaitijos vaikams parodyta pilna, plati scenos meno formų ir žanrų amplitudė – nuo dramos spektaklių iki šokio ir objektų teatro. Šių metų projekto „Teatras keliauja pas vaikus“ programą sudaro Panevėžio lėlių vežimo, Kelmės mažojo, Vilniaus Keistuolių teatro, Teatro P, Labaiteatro, Knygos ir Vaivorykštės teatrų, Alytaus miesto teatro ir Alytaus lėlių teatro „Avilys“, Klounų teatro studijos „Dulidu“, Vilniaus teatro „Lėlė“, Stalo teatro, Cezario grupės, Šokio teatro „Dansema“, Kauno miesto kamerinio teatro, Panevėžio teatro „Menas“, „No Shoes“ teatro ir Juozo Miltinio teatro spektakliai.

Jau antrus metus prie ASITEŽO projekto „Teatras keliauja pas vaikus“ prisijungė Scenos meno kritikų asociacija, kurios nariai kartu su spektakliais važiuoja į gastroles ir stebi, kaip didžiuosiuose miestuose jau žinomi vaikiški spektakliai priimami regionų publikos. Šiemet laukiame kritikių Dovilės Zavedskaitės, Sigitos Ivaškaitės ir Kristinos Steiblytės pastebėjimų, kurie bus publikuoti projekto partnerių „Menų faktūros“ ir „7 meno dienų“ interneto portaluose.

Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS projektas „Teatras keliauja pas vaikus“ vyksta jau 15 metų ir yra apkeliavęs Vilniaus, Panevėžio, Širvintų, Šalčininkų, Šiaulių, Alytaus, Marijampolės, Jonavos rajonus ir Žemaitijos regioną. Šio projekto dėka kai kurie vaikai ir jaunuoliai pirmą kartą pamato profesionalų scenos meną, susitinka su aktoriais, turi galimybę pasisemti kultūrinių žinių, atskleisti savo kūrybiškumą.

Teatras keliauja pas vaikus Aukštaitijoje programa