Švenčiame ASITEŽO dvidešimt pirmą gimtadienį!

2022.02.01

Naujus 2022 ir savo veiklos 21-uosius metus ASITEŽAS pradėjo susitikimais su Український національний центр Assitej-Ukraine . ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė, valdybos pirmininkė Birutė Banevičiūtė ir valdybos narė Saule Degutyte su Ukrainos atstovėmis Iryna Zapolska ir Nadya Matsuk aptarė esamą teatro vaikams situaciją Lietuvoje ir Ukrainoje, galimas bendradarbiavimo kryptis ir numatomus bendrus projektus. Ukrainos kolegų vizitas tęsėsi Vilniaus teatras “Lėlė”, kur stebėjome premjerą “Lizdas”, apsilankėme Lėlių muziejuje, apžiūrėjome remontuojamas didžiosios salės patalpas. Vilmantas Juskenas supažindino Iryna Zapolska ir Nadya Matsuk su lėlių teatro istorija ir ateities planais, o su ASITEŽO valdybos nariu ir premjeros aktoriumi Raimondas Klezys aptarėme spektaklio įspūdžius. Susitikime dalyvavusi valdybos pirmininkė Birutė Banevičiūtė įsitikinusi, kad gyvi susitikimai sėkmingai kloja kelius tolimesniam bendradarbiavimui tarp Lietuvos ASITEŽO ir Ukrainos nacionalinio ASSITEJ centro.

Šiems metams ASITEŽAS yra numatęs turiningą veiklos programą, kurioje ir nacionalinė konferencija, ir edukacinis projektas “Teatras keliauja pas vaikus”, ir seminarai mokytojams, ASITEŽO vitrina ir kiti renginiai, suteiksiantys Lietuvos vaikams ir jaunimui galimybę pamatyti spektaklius ir dalyvauti meninėje kūrybinėje veikloje.

Sveikindama gimtadienio proga, ASITEŽO prezidentė Violeta Podolskaitė linki, kad mes turėtume sveikatos ir jėgų kitam mūsų veiklos dešimtmečiui, kad su nauja energija ir naujom mintim, apsijungtume naujai kokybei ir  atliktume savo misiją – atrast savo jaunuosius žiūrovus po pandemijos, kuriems po ilgo nebendravimo laiko ypač reikia atsistatyti dvasiškai. “Tikiu ir tikėsiu, kad teatras yra ta erdvė, kur galima išsivalyti dvasiškai, pasisemti įkvėpimo ir dvasinės atgaivos”, – teatro reikalingumą vaikams ir jaunimui įvardina ASITEŽO vadovė.