Seminaras mokytojams “Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo”

2023.11.14

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ – tai baigiamasis Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS kalendorinių metų veiklos programos, kurią finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, renginys, skirtas pažymėti Tarptautinę vaiko teisių konvencijos dieną, minimą visame pasaulyje lapkričio 20 d. ASITEŽAS visus metus vykdė įvairias veiklas, skatinančias scenos meno jaunajai auditorijai sklaidą Lietuvoje ir užsienyje.

Kovo 20 d. minėdami Pasaulinę teatro vaikams ir jaunimui dieną organizavome nuotolinę nacionalinę konferenciją „Lietuvos teatras vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“, kurioje pranešimus skaitė scenos meno vaikams ir jaunimui kūrėjai, teatrologai ir meninio ugdymo pedagogai. Birželio 1-ąją Tarptautinę vaikų gynimo dieną tradiciškai paminėjome nacionaline akcija „Pirmyn į gyvą teatrą“ ir visoje Lietuvoje nemokamai rodėme spektaklius vaikams ir jaunimui.

Rugsėjo mėnesį organizavome nuotolinę ASITEŽO vitriną pedagogams, kurios metu asociacijos nariai pristatė savo naujausią produkciją, skirtą įvairaus amžiaus auditorijai – nuo kūdikių iki jaunimo. Rugsėjo-lapkričio mėnesiais vykdėme Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Teatras keliauja pas vaikus“, kurio metu ASITEŽO nariai su savo spektakliais keliavo po Aukštaitijos regioną.

Lapkričio 20-24 d. ASITEŽO delegacija dalyvaus Tarptautinio ASSITEJ scenos meno vaikams ir jaunimui forume „Meninis susitikimas“, kuris vyks Belgrade ir Novi Sade, Serbijoje. Forumo metu ASITEŽO Valdybos pirmininkė Birutė Banevičiūtė kartu su Šiaurės-Baltijos šalių ASSITEJ tinklo (Nordic-Baltic ASSITEJ Network) kolegomis pristatys Lietuvos scenos meną jaunajai auditorijai ir kartu su ASITEŽO nario Juozo Miltinio dramos teatro aktore Ieva Brike dalyvaus seminaruose, diskusijose, stebės spektaklius.

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ yra skirtas meninio ugdymo pedagogams, kuriame kviestiniai lektoriai pasidalins savo įžvalgomis, patirtimis ir pasiūlys įvairių idėjų mokytojams, kaip galima ugdymo procese pritaikyti įvairius teatro ir muzikos metodus, siekiant paskatinti mokinių kūrybiškumą ir vaizduotę.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje, taip pat bus transliuojamas ASITEŽO Facebooko paskyroje, įrašas vėliau bus prieinamas ASITEŽO Youtube kanale.

 

PROGRAMA

16.00–16.15 ASITEŽO prezidentės Violetos Podolskaitės pranešimas „ASITEŽO profesionalai ir meninio ugdymo pedagogai: bendradarbiavimo galimybės“, kurio metu bus pristatytos ASITEŽO pagrindinės veiklos, įgyvendinti projektai, aptartos bendradarbiavimo su meninio ugdymo mokytojais galimybės.

16.15–17.00 Violos Klimčiauskaitės seminaras „Iškoduok paveikslą – sukurk istoriją – pažink save“. Kalbėsime apie tai, kaip suprasti ir atrasti, ką menininkas norėjo pasakyti, ką meno kūrinys pasakoja apie mus, ką mes jaučiam, ką mums reiškia spalvos, figūros, simboliai. Susipažinsime su pagrindiniais storytellingo elementais ir jų pagalba sukursime istorijas, kurias inspiravo meno kūriniai.

17.00–17.45 Lolitos Jolantos Piličiauskaitės seminaras „Emocinės išraiškos metodas menų pamokose“. Lektorė pristatys metodą,  pasidalins bendrojo ugdymo ir muzikos mokyklose atliktų tyrimų rezultatais, pakomentuos Menų istorijos dalyko programos pagrindinius aspektus, taikant emocinės išraiškos metodą, ir pateiks praktinių metodo taikymo pavyzdžių.

17.45 –18.00 klausimai ir diskusijos

 

LEKTORIAI

Violeta Podolskaitė – Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS įkūrėja ir ilgametė prezidentė, buvusi Valstybinio jaunimo teatro aktorė, sukūrusi teatre ir kine daugiau nei 70 vaidmenų, įvairių scenos meno projektų, skirtų vaikams ir jaunimui, iniciatorė ir organizatorė.

Viola Klimčiauskaitė – Vilniaus Keistuolių teatro ir „Labaiteatro“ aktorė, pedagogė, MO muziejaus edukatorė, projekto „Kūrybinės partnerystės“ dalyvė-kūrėja

Lolita Jolanta Piličiauskaitė – socialinių mokslų daktarė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Pedagogikos katedros docentė, metodinių leidinių, mokslo monografijų ir grožinės literatūros autorė, viena iš atnaujintos bendrosios Menų istorijos dalyko programos rengėjų.

Seminaro programa ir lektoriai

Seminaras nemokamas.

Jungtis į seminarą lapkričio 20 d. 16.00 val. čia:

https://us02web.zoom.us/j/6012083622?pwd=LzhLTUg1WEtlT0JDUVp5RFpLbXVOUT09

 

Seminaro koordinatorius

Raimondas Klezys – ASITEŽO Valdybos narys, „No shoes teatro“ vadovas, teatro edukologas, dramaturgas, aktorius.