Seminaras mokytojams „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“

2022.11.08

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ – tai baigiamasis Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS kalendorinių metų veiklos programos, kurią finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, renginys, skirtas pažymėti Tarptautinę vaiko teisių konvencijos dieną, visame pasaulyje minimą lapkričio 20 d. ASITEŽAS visus metus vykdė įvairias veiklas, skatinančias scenos meno jaunajai auditorijai sklaidą Lietuvoje ir užsienyje. Kovo 20 d. minėdami Pasaulinę teatro vaikams ir jaunimui dieną organizavome nuotolinę nacionalinę konferenciją „Lietuvos teatras vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“, kurioje pranešimus skaitė scenos meno vaikams ir jaunimui kūrėjai ir meninio ugdymo pedagogai. Balandžio-birželio mėnesiais vykdėme Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Teatras keliauja pas vaikus“, kurio metu ASITEŽO nariai su savo spektakliais keliavo po Žemaitijos regioną. Gegužės mėnesį ASITEŽO delegacija dalyvavo Tarptautiniame scenos meno vaikams ir jaunimui forume BIBU ir ASSITEJ „Meninis susitikimas“, kuris vyko Švedijoje, Helsingborgo mieste. Forumo metu ASITEŽAS pristatė Lietuvos scenos meną jaunajai auditorijai, dalyvavo seminaruose, diskusijose, stebėjo spektaklius. Birželio 1-ąją Tarptautinę vaikų gynimo dieną paminėjome nacionaline akcija „Pirmyn į gyvą teatrą“ ir visoje Lietuvoje nemokamai rodėme spektaklius vaikams ir jaunimui. Rugsėjo mėnesį organizavome nuotolinę ASITEŽO vitriną pedagogams, kurios metu asociacijos nariai pristatė savo naujausią produkciją, skirtą įvairaus amžiaus auditorijai – nuo kūdikių iki jaunimo.

Seminaras „Tiltai tarp scenos meno ir ugdymo“ yra skirtas meninio ugdymo pedagogams, kuriame ASITEŽO nariai pasidalins savo įžvalgomis, patirtimis ir pasiūlys įvairių idėjų mokytojams, kaip galima ugdymo procese pritaikyti įvairius teatro metodus, siekiant paskatinti mokinių kūrybiškumą ir vaizduotę.

Seminaras vyks nuotoliniu būdu Zoom platformoje, taip pat bus transliuojamas ASITEŽO Facebooko paskyroje, įrašas vėliau bus prieinamas ASITEŽO Youtube kanale.

 

PROGRAMA

15.00–15.15 ASITEŽO prezidentės Violetos Podolskaitės pranešimas „ASITEŽO profesionalai ir meninio ugdymo pedagogai: bendradarbiavimo galimybės“, kurio metu bus pristatytos ASITEŽO pagrindinės veiklos, įgyvendinti projektai, aptartos bendradarbiavimo su meninio ugdymo mokytojais galimybės.

15.15–16.00 Ievos Brikės seminaras „Performanso meno galimybės paauglių meninio ugdymo procese“. Kalbėsime apie tai, kaip pritaikyti performanso meno kūrybos ir atlikimo metodus edukaciniame procese. Kaip įgalinti paauglius kurti jiems svarbiomis temomis? Kodėl yra svarbus visas procesas „nuo – iki“.

16.00–16.45 Žilvino Vingelio seminaras „Vizualinis teatras: kaip jis kuriamas ir suprantamas“. Žilvinas pasidalins savo patirtimi, kuriant vizualinį teatrą, aptarsime vizualinio teatro ir šiuolaikinių technologijų, medijų bei kitų meno formų jungčių ir jų panaudojimo ugdymo procese galimybes ir iššūkius.

16.45 –17.00 klausimai ir diskusijos

 

LEKTORIAI

Violeta Podolskaitė – Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS įkūrėja ir ilgametė prezidentė, buvusi Valstybinio jaunimo teatro aktorė, sukūrusi teatre ir kine daugiau nei 70 vaidmenų, įvairių scenos meno projektų, skirtų vaikams ir jaunimui, iniciatorė ir organizatorė.

Ieva Brikė – Juozo  Miltinio dramos teatro aktorė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro meno magistrės laipsnį turinti performanso menininkė, sukūrusi ne vieną dešimtį vaidmenų teatre ir tarptautiniuose projektuose. Veda seminarus ir kūrybines dirbtuves scenos meno profesionalams, pedagogams ir jaunimui.

Žilvinas Vingelis – režisierius, scenaristas, vizualinių eksperimentų teatro ,,Kosmos Theatre“ meno vadovas, Vilniaus teatro ,,Lėlė“ kūrybinių programų koordinatorius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas, šiuo metu studijuojantis meno doktorantūroje. Veda vizualinio teatro mokymus, organizuoja tarptautinius tarpdisciplininius projektus.

 

Jungtis į seminarą lapkričio 21 d. 15.00 val. čia: https://bit.ly/3UsJbNE

 

Seminaro koordinatorius

Raimondas Klezys – ASITEŽO Valdybos narys, „No shoes teatro“ vadovas, teatro edukologas, dramaturgas, aktorius.