Nacionalinė akcija “Atgal į gyvą teatrą!”

2021.05.25

„Atgal į gyvą teatrą!“ – taip vaikus ir jaunimą kviečia šiais metais savo 20-ties metų jubiliejų švenčianti Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS ir birželio 1 d. organizuoja nacionalinę teatro akciją septyniuose Lietuvos regionuose. Akcijos, skirtos pažymėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, metu bus pristatyta virš dešimties įvairaus turinio ir formos renginių žiūrovams nuo 0 iki 18 metų. Dramos, lėlių, muzikiniai, šokio spektakliai, kūrybiniai, edukaciniai užsiėmimai, teatro ekskursijos ir laboratorijos, o svarbiausia – gyvi vaikų ir jaunimo susitikimai su profesionaliu menu ir menininkais. Ši akcija yra vienas iš ASITEŽO jubiliejinės programos renginių.

Akcijoje dalyvauja dvylika ASITEŽO narių, kurie pristatys savo renginius ne tik gimtajame mieste, bet ir svečiuose kituose regionuose, nuo Klaipėdos iki Vilniaus, nuo Panevėžio iki Alytaus. Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ svečiuosis Ignalinos rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, kur parodys spektaklį pagal Loretos Kavolės knygą „Pašėlusiai keista kelionė“ 5-10 m. vaikams (rež. Loreta Skruibienė). O į Alytų svečiuosna atvažiuos Keistuolių teatras iš Vilniaus ir akcijos partnerio bei renginio organizatoriaus Alytaus kultūros centro kvietimu rodys nuotaikingą muzikinį spektaklį „HOP!“ 4-12 m. vaikams (rež. Aidas Giniotis). Alytaus miesto teatras savo namuose, dėka dviejų socialiai atsakingų įmonių UAB „Glass LT“ ir UAB „Lankava“ paramos, Alytaus miesto šeimos centro globojamoms šeimoms suteiks galimybę nemokamai apsilankyti spektaklyje „Šiobeito aidas“ (rež. Arvydas Lebeliūnas).

Kauno valstybinis lėlių teatras pakvies šeimas pas save į edukacinę programą „Profesija – lėlininkas“, o Baltijos cirkas Kaune šeimas kviečia į klasikinio cirko programėlę „Svečiuose pas klouną“. Kauno miesto kamerinis teatras kartu su partneriu „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ savo kiemelyje surengs kūrybinę laboratoriją „Kūrybiško kūno išlaisvinimas su Mariumi Pinigiu | DANCING ID“ 14-29 m. jaunimui.

Kelmės mažasis teatras parodys Onos Jautakės spektaklį „Prunelijaus sapnas“ 5-15 m. vaikams (rež. Algimantas Armonas). Panevėžio lėlių vežimo teatras keliaus į Panevėžio rajono Katinų kaimą, kur bendradarbiaudamas su Katinų kultūros centru, vaikus nuo 3 m. kvies dalyvauti teatrinėje improvizacijoje „Lėlių cirkas“ (rež. Igoris Ignatenko ir Stanislavas Alochinas). Klaipėdoje aktyviai veikiantis Šeiko šokio teatras Kultūros fabriko kieme organizuos atvirą kūrybinę šokio ir judesio laboratoriją visai šeimai (meno vadovė Agnija Šeiko).

Vilniuje renginiai vyks net keliose vietose, nes čia telkiasi daugiausia ASITEŽO narių. Vilniaus teatras „LĖLĖ“ vaikams nuo 4 m. rodys spektaklį „Kiškių sukilimas“ pagal Kazio Binkio poemą (rež. Rimas Driežis), Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje teatrinę ekskursiją, edukacinės dirbtuvės ves ir spektaklį apie Lietuvos istoriją „Sekretai iš būtųjų laikų“ vaikams  nuo 5 m. ir visai šeimai rodys „Stalo teatras“ (rež. Saulė Degutytė), o Žydų gatvėje prie „Dėk‘ui“ butiko spektaklį-akciją „Puodeli virk, puodeli stok!“ pagal  brolių Grimų pasaką surengs Paršiuko Ikaro teatras (rež. Vitalijus Mazūras). Tarpininkaujat Vilniaus miesto savivaldybei šokio spektaklį 0-3 m. vaikams „Spalvoti žaidimai“ (chor. Birutė Banevičiūtė) Naujosios Vilnios kultūros centre nemokamai parodys šokio teatras „Dansema“.

Jubiliejinę ASITEŽO programą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Rėmėjai: UAB „Glass LT“, UAB „Lankava“

Partneriai: Alytaus kultūros centras, Kaunas 2022, Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Panevėžio rajono Katinų kultūros centras, Naujosios Vilnios kultūros centras