Kvietimas teikti pranešimus ASITEŽO konferencijai

2024.01.30

Kovo 20 d. pasaulio scenos meno jaunajai auditorijai bendruomenė mini Tarptautinę teatro vaikams ir jaunimui dieną. Sveikindama šia proga Tarptautinė teatro vaikams ir jaunimui asociacija ASSITEJ International ragina pakviesti vaikus į teatrą, kad jie galėtų pamatyti, išgirsti, pajausti, galvoti ir įsivaizduoti. Tuo pačiu yra primenama suaugusiųjų atsakomybė už teatro ir scenos meno prieinamumą vaikams ir jaunimui ypač krizių metu, nes buvimas teatre ir dalyvavimas meninėje veikloje sugrąžina jaunųjų žiūrovų ryšį su gyvu meno kūriniu, idėjomis ir emocijomis, žmogaus ir žmogaus ryšiu. O tai reiškia, kad yra užtikrinama vaikų ir jaunimo teisė į meną, kultūrą ir saviraiškos laisvę.

Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS, kuris šiemet skaičiuoja 23-ius veiklos metus, prisideda prie tarptautinės iniciatyvos kelti ir nagrinėti aktualius scenos meno jauniesiems žiūrovams klausimus. Tuo tikslu kovo 18 d. 15.00 val. ASITEŽAS organizuoja jau ketvirtąją nacionalinę konferenciją „Lietuvos scenos menas vaikams ir jaunimui: tarp praeities ir ateities“, kuri vyks nuotoliniu būdu.

ASITEŽAS kviečia scenos meno profesionalus, kuriančius vaikams ir jaunimui, menų mokytojus, scenos meno kritikus ir tyrinėtojus teikti pranešimų paraiškas ir taip prasmingai prisidėti prie aktualaus konferencijos turinio kūrimo.

Pranešimo trukmė iki 15 min. Formatas kūrybiškai laisvas.

Paraiškas teikti šioje formoje paraiška  iki 2024 m. kovo 1 d.