ASITEŽO akcija “Pirmyn į gyvą teatrą!”

2022.05.31

„Pirmyn į gyvą teatrą!“ – taip vaikus ir jaunimą šiais metais kviečia Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS ir birželio 1 d. organizuoja nacionalinę teatro akciją įvairiuose Lietuvos regionuose. Ši akcija užgimė 2021 metais, kai po ilgo pandemijos laikotarpio, kurio metu spektakliai daugiausia vyko nuotoliniu būdu, atlaisvėjus karantino suvaržymams atsirado galimybė pakviesti vaikus atgal į gyvą teatrą. Šiais metais, socialinio bendravimo suvaržymams atlaisvėjus anksčiau, ASITEŽAS tęsia savo akciją, nes nori paskatinti vaikus ir jaunimą ir toliau lankytis gyvai vykstančiuose spektakliuose.  Akcijos, skirtos pažymėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, metu bus pristatyti įvairaus turinio ir formos renginiai žiūrovams nuo 0 iki 18 metų. Dramos, lėlių, objektų, cirko, šokio spektakliai, kūrybiniai, edukaciniai užsiėmimai ir laboratorijos, ir svarbiausia – nemokami gyvi vaikų ir jaunimo susitikimai su profesionaliu scenos menu ir menininkais.

Akcijoje dalyvauja Alytaus miesto teatras, kuris savo namuose pakvies apsilankyti spektaklyje „Zuikis Puikis“, skirtame 4-7 metų vaikams (rež. Andra Kavaliauskaitė). Kauno valstybinis lėlių teatras 7-13 metų vaikų lauks pas save ir pasiūlys edukacinę programą „Kas slepiasi už lėlių teatro širmos“, o Baltijos cirkas Palemono vaikų dienos centre rodys įvairių cirko žanrų pasirodymą 7-18 metų žiūrovams. Kauno miesto kamerinis teatras kartu su partneriu „Kaunas Europos kultūros sostinė 2022“ VDU Botanikos sode pakvies į edukacinės teatro ir judesio dirbtuvės 5-12 metų vaikus. Kauno nacionalinis dramos teatras priešais savo pagrindinį įėjimą nustebins cirko akrobatų pasirodymu „O kas, jeigu?“, tinkamu 0-99 metų žiūrovams.

Prie akcijos prisijungs ir Vilniuje reziduojantys ASITEŽO nariai. Vilniaus teatras „LĖLĖ“ pasiūlys net tris nemokamus renginius, sanatorijoje „Pušyno kelias“ spektaklį pagal senovės lietuvių mitą „Eglė žalčių karalienė“ Ukrainos pabėgėlių šeimų vaikams rodys „Stalo teatras“ (rež. Saulė Degutytė), o Vilniaus Santaros klinikų Vaikų ligoninės Onkohematologijos skyriuje šokio spektaklį 0-3 m. vaikams „Spalvoti žaidimai“ (chor. Birutė Banevičiūtė) parodys šokio teatras „Dansema“.

Šią akciją, kaip ASITEŽO projekto „Teatrų vaikams ir jaunimui asociacijos ASITEŽAS veiklos sklaida Lietuvoje ir užsienyje“ programos dalį, finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Kaunas 2022, Mamų unija, Sanatorija „Pušyno kelias“

ASITEŽO akcija programa