Šokio teatras „Dansema“

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis

Šokio teatras „Dansema“ – tai meno organizacija, choreografės Birutės Banevičiūtės iniciatyva pirmoji Lietuvoje pradėjusi kurti šiuolaikinio šokio spektaklius vaikams ir jaunimui. Nuo įsikūrimo 2007 metais teatre buvo sukurti spektakliai įvairaus amžiaus vaikams: „O kas čia?“ (3-9 metų vaikams, choreografės I. Pačėsaitė, S. Mikalauskaitė), „Bala žino“ (3-6 metų vaikams, choreografė B. Banevičiūtė), „Pasaulio sutvėrimas“ (5-11 metų vaikams, choreografė B. Banevičiūtė), „Kampavoris“ (2-6 metų vaikams, choreografės I. Pačėsaitė, S. Mikalauskaitė), „Bebaimis“ (12-16 metų paaugliams, choreografė G. Subotinaitė), „Mozaika“ (0-3 metų vaikams, choreografė B. Banevičiūtė), „Maži stebuklai“ (3-6 metų vaikams, choreografė B. Banevičiūtė), „Spalvoti žaidimai“ (0-3 m. vaikams, choreografė B. Banevičiūtė). Spektaklis kūdikiams „Mozaika“ LR Kultūros ministerijos buvo nominuotas kaip geriausias spektaklis vaikams 2012 metais.

„Dansema“ su savo spektakliais aplankė daugelį Lietuvos miestų ir miestelių, su pasisekimu pasirodė Kroatijoje, Belgijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Palestinoje, JAV, Kinijoje, Škotijoje, Ukrainoje. Dalyvavo prestižiniuose festivaliuose: „Kids Euro“ Vašingtone (2012, 2014), tarptautiniame šiuolaikinių menų festivalyje „Gogolfest“ Kijeve (2015), „Edinburgh Festival Fringe“ (2015). Spektakliai „Mozaika“, „Pasaulio sutvėrimas“ buvo rodyti tokiose žymiose scenose kaip Dž. F. Kenedžio scenos menų centre Vašingtone, Šanchajaus vaikų meno teatre, Berlyno teatre „Theater an der Parkaue“ ir kt.

Šokio teatras „Dansema“ vykdo ir meninę edukacinę veiklą, kai profesionalūs šokėjais kartu su vaikais kuria ir rodo šokio spektaklius. Tokie projektai buvo vykdyti Belgijoje (2012, 2013, 2015), Palestinoje (2014), Ukrainoje (2015), taip pat ir Lietuvoje. Teatro choreografė B, Banevičiūtė ir šokėjai G. Subotinaitė, M. Stabačinskas, A. Ramanauskaitė, M. Pinigis veda seminarus choreografams ir šokio mokytojams.