PANEVĖŽIO MENAS

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis
  • Vasario 16-osios g. 19, 35185 Panevėžys
  • +370 45 468 935, 462 531
  • teatras.menas@one.lt
  • www.teatrasmenas.lt

 

Panevėžio teatras “Menas” – profesionalus miesto Savivaldybės teatras, kuriantis spektaklius vaikams, jaunimui, suaugusiems. Teatro moto – teatras visai šeimai.
Teatras įsteigtas 1991 metais. Teatras “Menas” – puiki galimybė režisierių ir aktorių kūrybiniams bandymams, naujos sceninės ir aktorinės išraiškos ieškojimams.
2001-aisiais metais teatras tapo ASSITEJ nariu. Jis ir Valstybinių teatrų asociacijos narys.
Originalaus interjero teatre vyksta mokyklinių teatrų festivaliai, kamerinių spektaklių festivaliai, muzikiniai ir dainuojamosios poezijos vakarai, vykdomos prevencinės programos, veikia jaunimo teatrinė studija.
Teatro kiemelyje stovi Henriko Orakausko sukurta Don Kichoto skulptūra.
Spektaklis “Kiemo istorijos – arba visi už vieną“(rež.Julius Dautartas) – LR profesionalių teatrų festivalio “Vaidiname žemdirbiams” ir festivalio-konkurso “Teatrai vaikams” pagrindiniai prizai už geriausią spektaklį.
1998 m. Spektaklis H.K.Anderseno pasakos motyvais “Pasaka ne pasaka apie bjaurųjį ančiuką” (rež. J.Dautartas) – Kultūros ministerijos premija už geriausią 2002/2003 sezono spektaklį.
 
…Kartais spaudoje pasirodantys rašiniai apie edukaciją, spektaklius jaunimui retai turi realų pagrindą. O teatras “Menas” – realus įrodymas kas tai yra…
…”Menas” yra toks teatras, kada ir medžiaga, ir kūrėjai, ir žiūrovas veikia “in corpore”; tai ir yra šio teatro esmė. Gan įnoringas teatro pavadinimas “Menas” bendrame socialiniame kontekste turi tikrai daugiau pagrįstumo nei pavieniai sparčiai plintantys autoriniai teatrai…
/Daiva Šabasevičienė (Lietuvos nacionalinio dramos teatro literatūrinės dalies vedėja) 2004 03 26/