PANEVĖŽIO LĖLIŲ VEŽIMO TEATRAS

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis
 
Teatro direktoriaus ir režisieriaus Antano Markuckio iniciatyva  1986 m. įkurtas ir puoselėjamas Lėlių vežimo teatras yra vienintelis Europoje. Kiekvieną vidurvasarį šio teatro aktoriai su vežimais, traukiamais dviejų arklių, išvyksta gastrolių po Lietuvos miestus ir kaimelius. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas „Kelionių magija“ puikiai atspindi kasmetinių vasaros gastrolių žavesį ir vargus.
 
Už lietuvių dramaturgijos propagavimą režisierius Antanas Markuckis apdovanotas Boriso Dauguviečio premija. Tais pačiais metais jis buvo išrinktas Lietuvos lėlininkų asociacijos pirmininku.  2003 m. balandžio mėnesį Danijoje Antanui Markuckiui įteikta H.K.Anderseno pirmoji premija už šio rašytojo kūrybos puoselėjimą ir propagavimą.
 
Kasmet parodoma apie 300 spektaklių, pamato apie 40 000 žiūrovų. Spektaklius režisuoja ne vien A.Markuckis, bet ir R.Driežis (Vilnius), J.Stepankienė (Panevėžys), D.Armanavičius (Kaunas), Rusijos nusipelnęs artistas, „Auksinės kaukės“ laureatas S.Železkinas (Rusija). Daugelio spektaklių herojai atėję iš lietuvių liaudies pasakų. Spektaklių afišose matome K.Kubilinsko, S.Gedos, U.Lėjaus, A.Gudelio, J.Radzevičiaus, V.Rabadano, A.Popesku pavardes. Kai kurių pjesių ar inscenizacijų autoriai – E.Mezginaitė, E.Matulaitė, R.Žilevičius – panevėžiečiai, ištikimi teatro bičiuliai. Lėles spektakliams kuria V.Mazūras, R.Driežis, Rusijos dailininkės N.Zabrodina, E.Beresneva.
 Po kiekvieno spektaklio teatro fojė vyksta tradicinis vaikų piešinių konkursas „Mano matyti herojai“.
 
Darželių, mokyklų grupės ir visi norintieji gali užsisakyti teatrines pamokas, kurias veda pats teatro direktorius Antanas Markuckis. Teatrinių pamokų metu supažindinama su lėlių teatro menu, lėlių valdymo metodikomis, specifika, supažindinama su lėlės struktūra. 
 
Kas dvejus metus organizuojamas tarptautinis lėlių teatrų festivalis „Lagaminas“, į kurį susirenka lėlininkai iš daugelio valstybių. Teatras yra gastroliavęs Olandijoje, Danijoje, Rusijoje, Estijoje. Kasmet teatro patalpose vyksta vaikų lėlių teatrų šventė „Molinuko teatras“.
 
Teatras dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Lietuvoje, Rusijoje, Estijoje, Švedijoje, Danijoje, Olandijoje, Vokietijoje, Lenkijoje,  kur tapo laureatu.
 
Kasmet įvyksta 3-4 premjeros. 2007 m. jau įvyko 3 premjeros:
            2007 m. rugpjūčio mėn. N. Indriūnaitės “Stebuklingi bateliai” (rež. N. Indriūnaitė).
            2007 m. lapkričio mėn. E. Mezginaitės “Sidabrinis mėnulio šuo” (rež. A. Markuckis).
            2007 m. kovo mėn. atnaujintas spektaklis U. Lėjus “Vembu tembu” (rež. J. Stepankienė)