PANEVĖŽIO J.MILTINIO DRAMOS TEATRAS

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis
  •  Laisvės a. 5, 35183 Panevėžys
  •  +370 45 584 596
  •  teresas@miltinio-teatras.lt
  • Asitežo atstovas – teatro aktorius Valerijus Jevsejevas   +370 614 93362, bzigt@yahoo.com
  • www. miltinio-teatras.lt                                                               

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras įkurtas 1940 m., apipintas išskirtinėmis legendomis apie teatro įkūrėją. Tai – vienintelis teatras Lietuvoje, kurio visa istorija ir veikla susijusi su režisieriumi Juozu Miltiniu. Negalėtume teigti, kad, susikūrus teatrui, daug spektaklių buvo skirta jaunimo ar vaikų temai. Teatro istorijos pradžioje J.Miltinis vykdė savo teatrinę misiją Lietuvoje, kurią perprato besimokydamas Prancūzijoje. Karo ir pokario metais teatro scenoje vyravo lietuvių ir pasaulinė klasika. 1950m. pastatomas pirmasis spektaklis vaikams – E.Švarco „Raudonkepuraitė“( rež. J.Miltinis). Vėliau repertuare atsiranda visa eilė nepakartojamų spektaklių vaikams ir suaugusiems, kurie tapo išskirtiniai savo dekoracijomis ir gyva išraiška. Įsimintiniausius spektaklius vaikams režisavo Juozas Miltinis, Vacys Blėdis, Gediminas Karka.

Šiandieninis teatro repertuaras neįsivaizduojamas be spektaklių vaikams ir jaunimui. Matyt, teisus mūsų aktorius ir vaikiškų pjesių režisierius R.Urvinis, sakydamas, kad „ vaikams būtina vaidinti taip pat kaip suaugusiems, tik dar geriau“.

Mūsų teatre kasmet pastatome po vieną ar dvi pjeses jaunimui ar vaikams. Smagu, kad šiuose pastatymuose ypač aktyvūs mūsų teatro aktoriai – Romas Urvinis, Valius Jevsejevas ir Vytautas Kupšys. Didžiuojamės, kad mūsų teatre daugiau nei dešimt spektaklių sukūrė ir pastatė Lietuvos lėlininkas Vitalijus Mazūras.

2007 metais vaikai išvydo V.Haufo „Mažasis Mukas“, rež. V. Mazūras. Šis spektaklis išsiskiria paties režisieriaus sukurtomis lėlėmis ir drąsiu pasikalbėjimu su publika. Paskutinis spektaklis jaunimui sukurtas Vytauto Kupšio – „Mamatė“ pagal Šatrijos Raganos kūrybą.

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras atviras kiekvienam žiūrovui, tuo mes gyvename ir taip formuojame repertuarą.