KLAIPĖDOS LĖLIŲ TEATRAS

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis

Kontaktai:

  • Vežėjų 4, Klaipėda LT-91246
  • 846239932, 861529524
  • klaipedosleles@gmail.com
  • www.klaipedosleliuteatras.lt

2000 m. įkurtas Klaipėdos lėlių teatras įkurtas grupės bendraminčių. Nuo 2004 m. Klaipėdos lėlių teatro vizijos įgyvendinimu rūpinasi lyderėmis tapusios jaunosios lėlininkės Aušra Daukantaitė ir Gintarė Radvilavičiūtė. Šiandieninis teatro kolektyvas rūpinasi labai įvairia, žiūrovų lūkesčius atitinkančia veikla: nauji projektai įsitvirtinant savoje erdvėje, repertuaro atnaujinimas, reguliarus spektaklių rodymas ir rėmėjų paieškos, stengiantis išgyventi ir būti reikalingiems Klaipėdos miestui.

Klaipėdos lėlių teatras – tai nuolat atsinaujinanti lėlininkų trupė. Teatro kolektyvą sudaro kelių kartų žmonės, įvairiu metu baigę aukštąją mokyklą, kuri dabar vadinasi Klaipėdos universitetu. Teatro žmonės stengiasi, kad jame statomi lėlių spektakliai būtų įdomūs ne tik vaikams, bet ir jaunimui, suaugusiesiems.
Klaipėdos lėlių teatras – tai teatras vaikams ir jaunimui organizuojantis profesionalią lėlių scenos meno veiklą, edukacines programas, festivalius ne tik gimtajame mieste, bet ir Lietuvoje, užsienyje. Teatras išsiskiria tuom, kad jame kuriama aktyvi kultūrinė erdvė, kurioje menininkai eksperimentuoja bei kuria kokybiškus projektus vaikams ir jaunimui, ieško naujų groteskiškų lėlių teatro meno formų, apjungdami lėlių, kaukių bei žmogaus plastikos elementus.

Klaipėdos lėlių teatro misija – supažindinti Klaipėdos bei Klaipėdos krašto vaikus ir jaunimą su tradiciniu ir netradiciniu lėlių teatro menu, ugdyti jų intelektualines, kultūrines žinias bei formuoti vaiko ir jaunuolio vertybinę sistemą.
Klaipėdos lėlių teatro pagrindinis tikslas – kurti ir plėtoti kokybiškas kultūrines paslaugas vaikams ir jaunimui Klaipėdos mieste ir Klaipėdos krašte.

Klaipėdos lėlių teatro veikla
• Lėlių spektaklių statymas ir rodymas.
• Respublikinių ir tarptautinių lėlių festivalių organizavimas bei dalyvavimas juose.
• Vizualinių meno projektų organizavimas ir dalyvavimas.
• Edukacinių projektų organizavimas.