Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“

Šiuo metu ASITEŽUI priklauso 30 narių – teatrai ar institucijos.

Nario paveikslelis

Alytaus lėlių teatras „Aitvaras“ įkurtas 1996 metais miesto savivaldybės Kultūros skyriaus ir dailininkės Loretos Skruibienės iniciatyva ir yra vienintelis lėlių teatras Pietų Lietuvoje.

2005 Kultūros ministerija „Aitvarą“ įteisino kaip profesionalų teatrą, todėl repertuaras formuojamas ne komercinių tradicijų genamas, o siekia savo tikslus plėtoti kaip profesionalaus lėlių teatro žanro veiklą populiarinantis teatras.

2003 metais Alytaus miesto teatro patalpose įkurtame 80 vietų „Lėlių kambaryje“ rodo spektaklius vaikams, rengia edukacines programas, kitus renginius. Daug gastroliuoja. Ten pat įkurtas lėlių muziejus.

Kasmet parodo po 2-3 premjerinius spektaklius, parengia naują edukacinę programą.

Per savo kūrybinę veiklą sukūrė per 40 spektaklių, keletą jų suaugusiems. Spektaklius režisuoja ir lėles kuria teatro direktorė ir dailininkė Loreta Skruibienė. Pjesę teatrui „Pilypas iš kanapių“ yra sukūręs ir padovanojęs garsus rašytojas Jurgis Kunčinas, muziką kūrė buvęs muzikinės grupės „Airija“ bosistas Kostas Radlinskas.

Nuo 1999 metų organizuoja tarptautinį lėlių teatrų festivalį-konkursą „Aitvaras“. Patys dalyvavo festivaliuose Lietuvoje, Estijoje, Latvijoje, Lenkijoje.

Teatras kūrybingas, ir reiklus savo kūrybiniams rezultatams. Gastroliavo Danijoje, Airijoje, Anglijoje.