Pasaulinė teatrų vaikams ir jaunimui diena kovo 20-oji

2017.03.17

Tokios tradicijos atsiradimą nulėmė tarptautinė teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASSITEJ, kuri vienija viso pasaulio teatrus, teatrines įstaigas, trupes ir individualius menininkus, kuriančius vaikams ir jaunimui. Ji pasiūlė išskirti teatrą vaikams ir jaunimui kaip atskirą segmentą ir auditoriją turintį meno reiškinį. Todėl pagrindinis kovo 20 d. minėjimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į scenos meną, skirtą jauniesiems žiūrovams. Tą dieną teatrai visame pasaulyje organizuoja specialias šventes, koncertus ar kitaip prisideda prie ASSITEJ siūlomos iniciatyvos, kurios pagrindinė žinutė ragina dažniau atvesti vaikus į teatrą.

„Dauguma tėvų supranta knygų skaitymo naudą vaikams, nepaisant to, ar patys yra aktyvūs skaitytojai, ar ne. Jie suvokia šio užsiėmimo praktinę vertę ir pripažįsta, kad toks gebėjimas ateityje tarnauja lyg pasas keliaujantiems per realų pasaulį link fantazijų karalystės. Tėvai netgi stengiasi surasti tokią knygą, kuri sužadintų vaiko vaizduotę ir skatintų jį įveikti sudėtingesnę literatūrą. Kodėl neturim tokio paties supratimo, kai kalbame apie vaikų patirtį teatre? – klausia tarptautinės organizacijos ASSITEJ prezidentė Yvette Hardie. – Pasaulinės teatro dienos vaikams ir jaunimui minėjimas – tai kvietimas pripažinti, kad vaikų patirtis teatre priklauso nuo juos supančių suaugusiųjų ir jų bendro požiūrio į meną. Todėl mes sakome tėvams: veskite vaikus į teatrą.“

Šiais metais kovo 20 diena yra pirmadienis, Jaunimo teatre – nedarbo diena, tad jos minėjimas perkeliamas į antradienį. Kovo 21 d., 16 val., teatre svečiuosis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos teatro studija „N-7“. „Salėje 99“ bus pristatytas šios studijos parengtas spektaklis „Bučiuoju, Oskaras!“, pagal E. E. Schmitto pjesę. Spektaklio scenografė ir režisierė – ilgametė Jaunimo teatro aktorė Janina Matekonytė-Antanėlienė. Vaidmenis atliks Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos 1–4 klasių gimnazistai. „Bučiuoju, Oskaras!“ – tai sukrečiantis pasakojimas apie dešimtmetį berniuką, vardu Oskaras, sergantį sunkiai pagydoma liga, apie tai, kaip svarbu įgyti drąsos ir neprarasti gyvenimo džiaugsmo mirties akivaizdoje.

Renginys nemokamas.

Nacionalinis Kauno Dramos teatras
Kovo 21 d. rodo spektaklį ASTRIDA ( rež. Inesa Paliulyte).
http://dramosteatras.lt/lt/repertuaras/

Paršiukas Ikaras

Darželyje seks pasaką apie vilką, bobutę, dieduką ir dar du savo brolius.

Teatras Dansema

Kauno Kameriniame teatre kovo 18 d. 11.00 h, 15.00 h  ir 16.30 h  spektaklį „Mozaika“ – amžius 0-3 metų vaikams.,

Kovo 19 d. 11.00 ir 15.00 val.  Vilniuje,  Menų spaustuvėje.

Kovo 20 d.  11.00 val. kviečia mažiuosius 8-14 mėnesių šokėjus į Mažylio šokio pirmadienio pamokėlę Menų spaustuvėje, Vilnius.
Daugiau info  www.dansema.lt

Klaipėdos dramos teatras

Kovo 21 d. rodys naujausią savo spektaklį vaikams „Vėjas gluosniuose“

http://kldt.lt/renginiai/ vejas-gluosniuose-4/

Stalo teatras

Kovo 20d. Teatro vaikams ir jaunimui dienos proga atidaro „Saulės pasakų“ teatrą, kuriame galėsite ne tik paklausyti ir pažiūrėti, bet ir patys sudalyvauti. Saulė sako: ”Kiekvieną dieną klausausi, ką man šnibžda įvairiausi daiktai. Vieni prašosi priimami į teatrą, kiti murma per miegus, treti jau gavę vaidmenį repetuoja ir laukią savo pasakos. Pasakų prisiveisė tiek, kad Stalo teatro dirbtuvėje neįmanoma ramiai sėdėti- lenda iš krepšių, mojuoja šaukštais, trankosi puodų dangčiais, ridenasi siūlų kamuoliais po kojomis!”
Adresas- Antakalnio 52, Įėjimas iš Antakalnio gatvės.
Kadangi pasakų daugiau, negu kėdžių- būtina registracija- saules.teatras@gmail.com,arba +37069802833.Galima sms.
Pirmasis susitikimas- kovo 20d., 12 val.!!! Jūsų lauks “DAIKTŲ PASAKOS“

Vilniaus Kamerinis teatras

Kovo 19 d. spektaklis „Plėšikas Hocenplocas“.

http://www.bilietai.lt/lit/renginiai/teatras/vaikams-ir-jaunimui/vkt–plesikas-hocenplocas-207940/