Kovo 20 d. švęsime Tarptautinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną

2016.03.18

Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS ragina nepamiršti, jog kovo 20 d. turėtume parodyti ypatingą dėmesį vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui. Juk būtent tada minime Tarptautinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną. Maloniai laukiame mažųjų žiūrovų, jaunuolių, tėvelių ir net senelių įvairiuose šiai progai skirtuose vaikams ir visai šeimai skirtuose renginiuose.

KOVO 20 d. PROGRAMA

VILNIUS

STALO TEATRAS

„Stebuklingas sodas“ (pagal Selmos Lagerliof kūrinį „Legenda apie Kalėdų rožę“). Spektaklis šeimai ir vaikams nuo 6 metų, 45 min. Režisierė ir idėjos autorė – Saulė Degutytė, dailininkės Saulė Degutytė ir Ligita Skukauskaitė. Vaidina Jurgis Damaševičius.

Laikas: 12 ir 15 val.
Vieta: Menų spaustuvė, Juodoji salė

VALSTYBINIS JAUNIMO TEATRAS

Valstybinio jaunimo teatro aktoriai Tarptautinę teatrų vaikams ir jaunimui dieną švęs Vilniaus Gabijos gimnazijoje. Specialiai šia proga kviečiame į  „Alfonsas prie teatro“ premjerą – spektaklį „Kita vėjo pusė“. Tai spektaklis-prevencija, skirta jaunimui nuo 16 metų, prieš besaikį vartojimą. Spektaklio kūrėjai kreipiasi į žiūrovą:

„Ar kada pagalvoji, kiek savęs paaukoji dėl daiktų, prekių, paslaugų ir malonumų? Ar kada pagalvoji, kokias pasekmes tai turi? Jei niekada nesusimąstei, neišgyvenk, už Tave tai padarė Alfonsas…

Spektaklyje pamatysi pasaulį, kuriame visi esame vartotojai. Ten, kur pučia vėjas, mes kalbame apie sunkiausias vartojimo apraiškas ir jų prevenciją. Neišgalvotos istorijos. Jei Tau 16 metų ir daugiau, ateik ir sužinosi, kokioje visuomenėje gyveni. Alfonsas pažada – abejingų neliks…“

Bilieto kaina 2 eurai. Bilietus galite rezervuoti rašydami į el. paštą: egle.spejeraite@gmail.com

Įvedę šią nuorodą galėsite pamatyti spektaklio video reklamą: https://www.youtube.com/watch?v=gdhE7fxGVWU

Laikas: 19 val.
Vieta: Vilniaus Gabijos gimnazija (Pašilaičių g. 13)

KAUNAS

Nacionalinis Kauno dramos teatras siūlo vaikams spektaklį režisierės Agnės Dilytės spektaklį „Solė ir močiutės“. Tai interaktyvus spektaklis vaikams, kuriame žaidžiama ir kuriama kartu su mažaisiais teatro gerbėjais. Nuoširdumo ir pozityvumo fone ruonis džiugina žiūrovus akrobatiniais triukais, o trys močiutės šamanės gyvenančios paslaptingoje Šiaurėje vaikams suprantama kalba atskleidžia receptą, kaip džiaugtis net trumpiausiomis akimirkomis, išmokti mylėti ir vertinti vienas kitą.

Laikas: 12 val.
Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Rūtos salė

Kauno valstybinis lėlių teatras tą pačią dieną minės ir tarptautinę lėlininkų dieną ir siūlo pasižiūrėti lėlių spektakli „Tigriukas Petrikas“.

Vienoje gyvūnų karalystėje gyveno mažas linksmas tigriukas vardu Petrikas. Petrikas buvo mandagus ir paklusnus, bet turėjo vieną trūkumą – jis visko bijojo. Taip, jis buvo per daug baikštus. Nenuostabu, kad jis, kaip ir visi bailiukai, svajojo tapti drąsuoliu… Pirmi bandymai įveikti baimę, kai pasilieki name vienas, nebuvo sėkmingi. Dėl to Didysis Tigras atėmė iš jo teisę į dryžius ant kailio, kurie simbolizuoja tigrų stiprumą.Dramblys, beždžionės, kiškiai ir kiti gyvūnai juokėsi iš Petriko. Nusiminęs mažas tigriukas nuėjo ieškoti drąsos…

Laikas: 12 val.
Vieta: Kauno valstybinis lėlių teatras

KLAIPĖDA

Taip jau išėjo, kad Klaipėdos dramos teatras vaikų ir jaunimo dieną švenčia visą kovo mėnesį. Klaipėdoje šiuo metus vyksta festivalis „Namai“, kurio visą programą rasite čia: https://www.facebook.com/festivalisnamai/?fref=ts

Kovo 20 d. klaipėdiečiai kviečia pasižiūrėti šiuos spektaklius:

12 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras „Tinginėlių kaimas“.
14 val. Teorema teatras „Pompinija“.

PANEVĖŽYS

Teatras „Menas“ kviečia pasižiūrėti spektaklio „Karalaitė ant žirnio ir kitos pasakos“. Režisierius – Vytautas Kaniušonis.

Laikas: 12 val.
Vieta: Vasario 16 – osios g. 19

MARIJAMPOLĖ

Naisių vasaros teatras, kovo 19 d., išvakarėse kaip ir visada – nemokamai Marijampolės dramos teatre pristatys spektaklį vaikams ,,Pasaka apie obuolius ir kitus Obelių gyventojus“.  Maloniai kviečiame!