10 metų LIETUVOS ASITEŽUI

2011.12.15

Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS švenčia savo veiklos 10 – metį

Panevėžys spalio 16  – 19 dienomis pavirto teatrine vaikų meka, nes visame rajone vyko  IV nacionalinis Lietuvos ASITEŽO festivalis.

Lietuvos teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS švenčia savo veiklos jubiliejų. Praėjo lygiai  dešimt metų, kai aktorė Violeta Podolskaitė, įkvėpta sėkmingu Skandinavijos šalių pavyzdžiu, Valstybiniame jaunimo teatre įkūrė asociaciją, vienijančia teatrus, individualius menininkus ir visus tuos, kurie skiria savo kūrybą vaikams ir jaunimui.  Pradžioje susibūrus vos keletui organizacijų, šiandien asociacijai priklauso net 21 narys. Lietuvos ASITEŽAS kas du metus rengia nacionalinius ir kas tris – tarptautinius festivalius į kuriuos stengiasi pakviesti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio grupes. Kiekvieną festivalį lydi seminarai ir kūrybinės laboratorijos skirtos mokytojams, aktoriams, vaikams.

Asociacijos prezidentė V. Podolskaite paklausus ar nepavargo 10 metų vadovauti asociacijai, kuri retai kada sulaukia valstybinės paramos, atsako: „Žinoma pavargau.  Bet  išsimiegu ir vėl einu į priekį. O jeigu kalbėti rimtai, tai yra vienas svarbus dalykas – atsakomybė. Lietuvos ASITEŽAS – mano sutvertas kūdikis, kurio negaliu numesti. Nors dabartinis laikas yra labai sudėtingas mūsų ASITEŽO nariams, kurie privalo  sunkiomis sąlygomis rūpintis savo teatrais ir savo reikalais, aš tikiu, kad liksime drauge.  Aš pati teatro neturiu, tačiau turiu ASITEŽO narius ir jie man yra labai brangūs. Kol galiu, tol eisiu ir nepaliksiu. Guodžiuosi, kad nieko lengvo gyvenime nebūna“.

Per tiek metų asociacijos veiklą puikiai įvertino  ne tik pedagogai, bet ir rašytojai. Lietuvos ASITEŽO globėja, žymi daugybės knygelių vaikams autorė Violeta Palčinskaitė,  teatrą vaikams įvardija kaip svarbią teisingo ugdymo vietą.  „Teatras vaikams – itin jautri ir atsakinga mažųjų auklėjimo forma, jo moralinio ir  estetinio lavinimo pradžia. Jo gėrio ir teisingumo suvokimas, dėstomas jam prieinama ir labai įtaigia kalba. Gašlumo ir smurto vaizdams, kurie šiandien vienokiu ar kitokiu būdu sugeba vis labiau ir labiau įsibrauti ir į mažųjų sąmonę, turi būti reikšminga atsvara. Teatras vaikams, jeigu jam dieniniai spektakliai nėra vien tik „privaloma duoklė,“  yra galinga jėga. Kokį žiūrovą išsiugdysime šiandien, toks jis ateis ir  į mūsų vakarinius spektaklius. Ir ne vien dėl to. Vis dar tikiu, kad vaikui, į kurio galvelę vaikystėje įkrito tas amžinas gėrio ir grožio grūdas, negali išaugti blogu žmogumi“. – mintimis dalijasi rašytoja.

Šiais metais jubiliejinę šventę padėjo surengti Juozo Miltinio dramos teatras ir kiti Panevėžyje įsikūrę teatrai. Iš viso įvyko 18 spektaklių, skaičiuojama, kad spektaklius pamatė apie 3000 Panevėžio miesto ir rajono vaikų ir paauglių. Iš jų net trys premjeriniai spektakliai. Buvo surengtas specialus nemokamas spektaklis socialiai remtiniems miesto ir rajono vaikams . Seminare mokytojams, kurį surengė „Stalo teatro“ vadovė Saulė Degutytė, nemokamai dalyvavo apie 50 miesto ir rajono pedagogų.

Aktorė Violeta Podolskaitė juokauja, kad Lietuvos ASITEŽAS jau išaugo iš vystyklų ir dabar turi teisę elgtis kaip paauglys, – garsiau apie save kalbėti ir atkreipti visų dėmesį.  „Jau mes įrodėme, kad egzistuoti galime, tačiau dabar atėjo laikas pilnaverčiam gyvenimui“ – sako Violeta tikėdamasi, kad pagaliau po 10 metų ir iš valdžios atstovų bus sulaukta paramos, kurią ir pažadėjo jubiliejiniame renginyje dalyvavęs kultūros ministras A.Gelūnas.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function fb_like_button() in /home/vsbllt/domains/assitej.lt/public_html/wp-content/themes/assitej/single-naujienos.php:18 Stack trace: #0 /home/vsbllt/domains/assitej.lt/public_html/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /home/vsbllt/domains/assitej.lt/public_html/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/vsbllt/do...') #2 /home/vsbllt/domains/assitej.lt/public_html/index.php(17): require('/home/vsbllt/do...') #3 {main} thrown in /home/vsbllt/domains/assitej.lt/public_html/wp-content/themes/assitej/single-naujienos.php on line 18